Big Farm Sojusz Poradnik

Poniżej znajdziecie krótki poradnik do Big Farm dotyczący sojuszu. Będzie on przydatny szczególnie dla początkujących graczy, którzy dopiero niedawno rozpoczęli przygodę z Big Farm. Po zdobyciu 6 poziomu w Big Farm możemy dołączyć do już istniejącego sojuszu lub stworzyć własny sojusz. Założenie własnego sojuszu kosztuje 375 sztuk złota. W ramach takiego sojuszu możemy prowadzić różne badania i rozwijać projekty dzięki czemu jego członkowie otrzymają różne bonusy do działania ich farm. Członkowie sojuszu mogą korzystać też z własnego czatu do szybszego komunikowania się.

Jeśli szukasz sojuszu i nie wiesz, do którego dołączyć możesz zajrzeć na oficjalne forum gry Big Farm do działu „Poszukiwanie sojuszu” lub „Przedstawienie sojuszu”. Zawsze możesz także założyć własny sojusz.

Po dołączeniu do sojuszu lub stworzeniu własnego otrzymasz dostęp do menu sojuszu (ikonka widoczna na poniższym obrazku).

Big Farm Menu sojuszu

Po kliknięciu w zaznaczoną ikonkę naszym oczom ukaże się ekran z przeglądem naszego sojuszu. Znajdziemy na nim następujące informacje:

– Poziom sojuszu – gwiazdka wraz z liczbą PS – punktów solidarności.

– Nazwa sojuszu i data jego założenia. Nazwę można zmienić (ikonka ołówka) kosztuje to jednak 2000 sztuk złota.

– Klasyfikacja – przycisk pozwalający sprawdzić pozycję naszego sojuszu w ogólnym rankingu wszystkich sojuszy w Big Farm.

– Liczba członków sojuszu oraz obecny poziom badań.

– Stan kasy sojuszu czyli liczba zebranych przez sojusz dolarów i złota. Jest tu rownież przycisk, za pomocą którego członkowie mogą przekazywać walutę na rzecz sojuszu.

– Opis sojuszu – pole z informacjami widoczne dla każdego gracza Big Farm.

– Przyciski umożliwiające szukanie nowych graczy do sojuszu, wysyłania zaproszeń, opuszczania sojuszu, wysyłania wiadomości do wszystkich członków.

– Nowości – tu można zamieszczać ogłoszenia i informacje widoczne jedynie dla członków sojuszu.

Big Farm Przegląd sojuszu

Lista członków sojuszu

Lista wszystkich członków to druga zakładka w meny Sojuszu. Znajdziemy tu listę wszystkich graczy wraz z informacjami o ich poziomie, liczbe przekazanych dolarów i złota oraz o ich aktywności. Aktywność oznaczona jest kolorowymi kropkami, które oznaczają:

– Zielona – gracz jest aktualnie online.
– Biała – gracz logował się do Big Farm w ciągu ostatnich 12 godzin.
– Żółta – gracz logował się do Big Farm w ciągu ostatnich 48 godzin.
– Pomarańczowa – gracz nie logował się do Big Frm dłużej niż 48 godzin.

Jeśli przez kilka dni nie będziemy logować się do gry musimy się liczyć z tym, że wyrzucą nas z sojuszu.

Big Farm lista członków sojuszu

Projekty i badania

Dzięki projektom sojusz zdobywa Punkty Solidarności i może osiągać kolejne poziomy. Na ukończenie danego projektu pracują wszyscy gracze w sojuszu. W Big Farm jest w sumie 10 projektów, a każdy z nich ma dodatkowo kilka poziomów, które możemy ukończyć. Oczywiście im wyższy poziom projektu tym trudniej go ukończyć ale otrzymamy też więcej Punktów Solidarności. Pamiętaj, że do niektórych projektów wyższego poziomu sojusz będzie potrzebował określonej minimalnej ilości członków.

Badania to ostatnia zakładka w menu Sojuszu. W Big Farm jest kilka rodzajów badań jak na przykłąd bandania wpływające na projekty sojuszu, na sam sojusz, na farmy członków sojuszu, farmę smakosza czy farmę kwiatową. Ukończenie danego badania daje sojuszowi określony bonus. Każde z badań ma również określone wymagania, które musimy spełnić aby w ogóle rozpocząć badanie. Wymagania te to ilość graczy potrzebna do rozpoczęcia badania oraz koszt w złocie i w dolarach.

Big Farm Gra - sprawdź najlepszą darmową grę o farmie.